"Викресли булінг зі свого життя. Не мовчи!" (Захід 18.09.2019 до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу)

З 16 по 20 вересня, в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу, по всій країні пройшли правопросвітницькі заходи, спрямовані на інформування учасників освітнього процесу про запровадження адміністративної відповідальності за вчинення булінгу (цькування) та формування нетерпимості до цього явища. Наш заклад приєднався до проведення Тижня.

Практичний психолог школи Одімов Віталій Юрійович провів заходи для учнів старшої школи, де розповів, як відрізнити булінг від звичайного конфлікту, які види булінгу існують і як захистити себе та не стати жертвою цькування.

Також учні 5-11 класів взяли участь у конкурсі зі створення агітаційних плакатів з протидії булінгу.

Із додатковими матеріалами щодо булінгу можна ознайомитись на сайтах Міністерства юстиції та Міністерства освіти і науки.

Також пропонуємо батькам звернути увагу на веб-сайт UNICEF, на якому діти можуть дізнатися про булінг, і інформація подається в інтерактивній та відповідній до віку дітей формі. Сайт містить важливу інформацію про ознаки булінгу, способи його попередження, а також варіанти реагування на нього для батьків та вчителів.


Галерея "Всеукраїнський тиждень з протидії булінгу"


Школа захищає від булінгу

У лютому 2019 року у вестибюлі школи встановлено скриньку довіри, тож, якщо ви стали свідком або жертвою булінгу, ви можете звернутися по допомогу до соціально-психологічної служби школи, кинувши у скриньку своє повідомлення.

Інші важливі контакти, що допоможуть вам захистити свої права:

  • Дитяча лінія - 11611 або 0 800 500 225; (з 12:00 до 16:00);
  • Гаряча телефонна лінія щодо булінгу - 116 00;
  • Гаряча лінія з питань запобігання насильству - 116 123 або 0 800 500 335;
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини - 0 800 50 17 20;
  • Уповноважений Президента України з прав дитини - 044 255 76 75;
  • Центр надання безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103;
  • Національна поліція України - 102.

Також пропонуємо переглянути буклет-пам'ятку із захисту від булінгу, підготовлений Міністерством юстиції спільно з Міністерством освіти. У буклеті коротко і по суті викладені такі питання: що таке булінг; що робити жертві булінгу; що робити, якщо агресором є ваша дитина; яка відповідальність наступає за цькування інших.

/Files/images/Rizne/20190222_131833.jpg


Що таке булінг і як йому запобігти

18 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу". Закон визначає, що: "Булінг (цькування) - це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого".
Запобігання булінгу і мобінгу, формування безпечного освітнього простору - задача, над якою у нашій школі працюють постійно. Ця тема обговорюється на педагогічних радах, виховних годинах класних керівників, заходах практичного психолога.
Наша мета - підняти рівень обізнаності дітей, батьків та вчителів про булінг та його негативні наслідки, щоб змінити поведінку та знизити рівень толерантності до насильства.
Пропонуємо вашій увазі матеріали щодо булінгу. Також просимо батьків звернути увагу на веб-сайт UNICEF, на якому діти можуть дізнатися про булінг, а інформація подається в інтерактивній та відповідній до віку дітей формі. Сайт містить важливу інформацію про ознаки булінгу, способи його попередження, а також варіанти реагування на нього для батьків та вчителів.

/Files/images/Rizne/anti_bullying.jpg


Проект «Гендерна рівність та стереотипи»

У листопаді 2018 року шкільний психолог провів лекцію на тему гендерної рівності для учнів 8-11 класів.

Гендерна рівність є фундаментальним правом та необхідною умовою досягнення цілей зростання, соціальної єдності та демократії. Тим не менше, певна нерівність продовжує існувати і може поглиблюватися, якщо освіта, навчання та культура продовжуватимуть поширювати гендерні стереотипи.
Для того, щоб учні успішно навчалися, стали впевненими у собі особистостями, відповідальними та активними громадянами, необхідно приділяти увагу забезпеченню гендерної рівності, рівному позитивному ставленню до дівчат та хлопців, а також навчанню з гендерних питань. Гендерно чутлива освіта допомагає визначити, які погляди у сфері гендеру є справжніми, а які – лише стереотипними узагальненнями.


Галерея "Гендерна рівність"


Проeкт "Бeзпeчна школа. Stop булінг"

У квітні 2018 року психолог школи Віталій Юрійович Одімов провів лeкціі на тему булінгу для учнів 4-9 класів та оформив стeнд з фотокартками, що ілюструють прояви шкільного насильства. Діти кріпили до зображень, що їх найбільше вразили, вирізані з паперу долоньки з написом "Стоп булінг!" і тим самим засвідчували своє ставлення до цькування й насильства в суспільстві.


Галерея "Stop булінг"

Кiлькiсть переглядiв: 2234

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.